Predstavujeme Vám projekt SIMPLICITY. Preštudujte si ponuku a jej dokumenty. Môžete ju zdieľať, či odložiť medzi obľúbené a vrátiť sa k nej neskôr. Alebo kliknite na investičný košík a staňte sa investorom v tomto investičnom projekte.
LikeCartShare
Secondary market

SIMPLICITY

informačné technológie

Testovacia podstránka platformy Crowdmeup. Sociálna sieť pre mestá a obce. 

SEKUNDÁRNY PREDAJ Equity
Ponuka vložená: 2022-12-01
Úročenie: až do 20 %
Frekvencia výplaty: 0
Termín splatnosti: 0000-00-00
Nominálna cena pôžičky: 999 Eur
Predajná cena v sekundárnom predaji: 800 Eur

UPOZORNENIE
V tejto chvíli sa jedná o testovaciu podstránku platformy Crowdmeup. Na propagáciu služby Simplicity dostal prevádzkovateľ platformy jej povolenie. Simplicity a prevádzkovateľ platformy Crowdmeup sa zároveň dohodli, že v prípade ak prevádzkovateľ získa povolenie na poskytovanie služby na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2020/1503 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania, uzatvoria spolu Zmluvu o exkluzivite ponuky investičnej služby. Exkluzivita sa bude týkať fundingu zdrojov cez online médiá. Následne tak Simplicity, alebo spoločnosť, v ktorej má Simplicity svoj podiel, alebo spoločnosť, ktorá má v Simplicity svoj podiel môže uverejniť na platforme Crowdmeup svoju investičnú ponuku. 

Po získaní uvedeného povolenia sa investičná ponuka od tejto môže líšiť ponukou samotného investičného nástroja, názvom emitenta cenného papiera, či majiteľom projektu ...

 

SIMPLICITY
Niektoré samosprávy komunikujú na sociálnych sieťach, kde sa však čoraz častejšie objavuje veľa nekvalitných informácií. Tie často prekryjú správy, ktoré mesto na sociálne siete napíše, a tak sa k obyvateľom vôbec nedostanú.

Ani mestské weby nie sú dobrou alternatívou. Ľudia ich nenavštevujú a zrejme sa to už ani nezmení.

Zakladatelia Simplicity vybudovali platformu, ktorá umožňuje mestám s občanmi efektívne a priamo komunikovať. Tí sem umiestnia všetky dôležité správy, informácie o podujatiach, odstávkach, opravách, prípadne pandémii, či rôzne výstrahy. Obyvatelia, ktorí si mobilnú aplikáciu stiahnu, majú informácie online a môžu sa rozhodnúť, o čom im má chodiť notifikácia.

Aplikácia má momentálne na Slovensku viac ako 100-tisíc používateľov. Vstúpili do nej Liptovský Mikuláš, Trstená, Veľké Leváre, Bernolákovo či Limbach. Z Bratislavy väčšina mestských častí – od Petržalky až po Rusovce.

Prvýkrát nápad zakladatelia Simplicity dostali, keď študovali v Dánsku. Tam urobili prototyp pre mesto Trenčín. Pred tromi rokmi na Slovensku urobili k aplikácii technológiu. Ich systém funguje ako SaaS (softvér ako služba), pri prieskume trhu totiž našli konkurentov, ktorí zväčša robia takzvané „one shot apps,“ teda jednoúčelové riešenia. Mesto zaplatí softvérovú firmu, ktorá jej naprogramuje aplikáciu. Stojí to veľa peňazí, dodávateľská firma ju nemá v správe, aplikácia technologicky starne.

Simplicity to urobili jednoduchšie. Ponúka softvér, ktorého základ je rovnaký. Prispôsobia ho požiadavkám mesta či obce. Platforma je zadarmo, mestá platia mesačný poplatok až po využití viacerých modulov alebo po prekročení limitu zaslaných správ.

Významná časť rozbehu firmy sa udiala počas pandémie Covid-19. Korona ukázala reálne aj to, ako dokáže aplikácia mestám pomôcť. Dávali aplikáciu, ktorá sa na Slovensku volá Správy o meste, mestám zadarmo, aby vedeli počas covidu využiť jej jednoduchosť.

Online platformu Simplicity budovali dva roky. Keď sa podarilo overiť, že produkt funguje rozhodli  sa získať zdroje, aby mohli ísť pokryť väčší trh. Totiž ani inde mestá nemajú žiadny vlastný spôsob komunikácie, využívajú najmä Facebook.

Od začiatku hľadali investora s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý dokáže pomôcť s prepojením na kľúčové zahraničné trhy. Ako prvú získali investíciu od venture kapitálového fondu Zero Gravity Capital, ktorý spravuje a investuje prostriedky Slovak Investment Holdingu.

Partner tohto fondu, Roy Ramon pracoval pôvodne v Intel Capital, jednom z najväčších fondov, ktorý investoval do mnohých úspešných startupov. Office založili zakladatelia Simplicity v známom startupovom meste Palo Alto. A to aj preto, že prvý klient bolo mesto Menlo Park, kde sedí aj Facebook.

Tento biznis je veľmi zaujímavý a má veľký potenciál. Mesto získa v prvom rade verifikovanú aplikáciu pre seba a s ňou reálny pohľad, koľko má používateľov, čo ich zaujíma, akí sú, ktoré témy otvárajú, aké dávajú podnety.

Cez aplikáciu je možné rozosielať na telefóny správy. Umožňuje tiež vykonávať prieskumy verejnej mienky, napríklad o bezpečnosti, ekológii či o spokojnosti so samosprávou. Používatelia dostávajú iba relevantné správy, čo má tiež potenciál.

Ak bude chcieť rezident mesta zaparkovať, podľa polohy mu v budúcnosti systém odošle odkaz, ktoré parkovacie miesto je voľné. Ľudia by v budúcnosti mohli cez aplikáciu platiť dokonca aj miestne dane.

Úspech s dá merať retenciou, čo je najdôležitejšia metrika v online. Tá je v aplikácii veľmi dobrá. Okolo 65 percent používateľov si aplikáciu v telefóne nechá.

Partneri:
Payout
Perry Talents
INOVATO
top privacy
National cluster association
CEDEG
Plastics Cluster
Slovenský plastikársky klaster
VGD audit - tax & accountancy

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštěvnosti. Informácie o používání našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi. Viac informácií.